„Jesień pełna muzyki” to kolejny muzyczny projekt Partnerstwa na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego, dedykowany miłośnikom dobrej muzyki i wartościowej rozrywki, a także tym, którzy chcą atrakcyjnie spędzić wolny czas, a nie mają możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym Łodzi.
     Po raz dziewiąty w jesienne wieczory muzyka zagości w Aleksandrowie Łódzkim. Repertuar jest bardzo urozmaicony, aby mógł zadowolić gusty każdego słuchacza. Zaplanowano sześć koncertów muzyki klasycznej, musicalowej, jazzowej, żydowskiej, balladowej w znakomitym wykonaniu artystów z naszego regionu.
      Na początek wystąpi Izabella Żebrowska –  wirtuoz skrzypiec, która swoim show udowodni, że jeden z najtrudniejszych do opanowania instrumentów, jakim są skrzypce, nie jest „zarezerwowany” tylko dla koneserów muzyki poważnej, ale z wielkim powodzeniem bawi             i rozgrzewa serca szerokiej publiczności bez względu na wiek czy gusta muzyczne.
     Do świata musicalu zaproszą absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie; Będą to Magdalena Howorska – wokalistka jazzowa, która łączy dobry amerykański swing ze słowiańską werwą oraz  Karolina Gwóźdź – polska aktorka i wokalistka, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród muzycznych.
     Usłyszymy również duet: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, którego atutem są niepospolite, znakomicie do siebie dobrane głosy oraz bogactwo nastrojów, zawarte w tekstach    i melodiach wykonywanych na scenie. Artyści znani są dobrze publiczności, dzięki wspaniałej interpretacji piosenek Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej.
      Na wieczór pełen pasji i żaru, muzyki i miłości zaprosi dwoje wykonawców: Anna Cymmerman – łódzka sopranistka oraz Jacek Malanowski– pianista, wokalista oraz kompozytor    i aranżer.
     Zaproszenie przyjęła też Małgorzata Flegel – aktorka wokalistka, pedagog łódzkiej filmówki oraz Paweł Serafiński, jeden z najlepszych łódzkich jazzmenów, kompozytor, pedagog.  Wspólnie zaśpiewają szlagiery lat 20 ubiegłego wieku w interesujących jazzowych aranżacjach Pawła Serafińskiego.
     Miłośników oryginalnej muzyki klezmerskiej ucieszy niezwykły koncert w wykonaniu Yankel Band i Roberta Stefańskiego. Połączenie skrzypiec, klarnetu, gitary klasycznej i gitary basowej stworzy niezwykle ciekawe współbrzmienia i klimat doskonale oddający charakter żydowskiej muzyki, początkowo związanej z obrzędami religijnymi, która z czasem zagościła na podwórkach, w tancbudach i kabaretach przedwojennej Łodzi ,stając się popularną muzyką rozrywkową.
     Koncerty będą się odbywały w sali widowiskowej MDK w Aleksandrowie Łódzkim, ul. 1 Maja 17/19,w soboty o godz.18.00. Wejściówki po 10 zł będą dostępne w Bibliotece w Aleksandrowie Łódzkim,  pl. Kościuszki 12 od środy 16.09.2020 do piątku 18.09.2020 w godz.9.00-16.00. Informacje o dostępności wydarzeń pod nr telefonu 609 190 211. Liczba miejsc ograniczona!
     „Jesień pełną muzyki” organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Aleksandrów Łódzki oraz dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Łódzkim.
Jesień pełna muzyki – kalendarium
26.09.2020 „Wygrać świat na skrzypcach”  Izabella Żebrowska
10.10.2020 „W świecie musicalu” Magdalena Howorska, Karolina Gwóźdź
24.10.2020 „Ballady na dwa serca” Dominika Żukowska, Andrzej Korycki
07.11.2020 „Jesienna miłość muzyczna” Anna Cymmerman, Jacek Malanowski
21.11.2020 „Hawa nagila, czyli radujmy się” Yankel Band i Robert Stefański
05.12.2020 „Nie daj tęsknić” Małgorzata Flegel, Paweł Serafiński