„Jesień pełna muzyki” przeniesiona na 2021 r. Więcej informacji we wrześniu. Także nowe kalendarium koncertów. Wejściówki z zeszłego roku zachowują ważność!
To muzyczny projekt Partnerstwa na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego, dedykowany miłośnikom dobrej muzyki i wartościowej rozrywki, a także tym, którzy chcą atrakcyjnie spędzić wolny czas, a nie mają możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym Łodzi.
     Po raz dziesiąty w jesienne wieczory muzyka zagości w Aleksandrowie Łódzkim. Repertuar jest bardzo urozmaicony, aby mógł zadowolić gusty każdego słuchacza. Zaplanowano sześć koncertów muzyki klasycznej, musicalowej, jazzowej, żydowskiej, balladowej w znakomitym wykonaniu artystów z naszego regionu.
     Do świata musicalu zaproszą absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie; Będą to Magdalena Howorska – wokalistka jazzowa, która łączy dobry amerykański swing ze słowiańską werwą oraz  Karolina Gwóźdź – polska aktorka i wokalistka, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród muzycznych.
     Usłyszymy również duet: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, którego atutem są niepospolite, znakomicie do siebie dobrane głosy oraz bogactwo nastrojów, zawarte w tekstach    i melodiach wykonywanych na scenie. Artyści znani są dobrze publiczności, dzięki wspaniałej interpretacji piosenek Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej.
      Na wieczór pełen pasji i żaru, muzyki i miłości zaprosi dwoje wykonawców: Anna Cymmerman – łódzka sopranistka oraz Jacek Malanowski– pianista, wokalista oraz kompozytor    i aranżer.
     Zaproszenie przyjęła też Małgorzata Flegel – aktorka wokalistka, pedagog łódzkiej filmówki oraz Paweł Serafiński, jeden z najlepszych łódzkich jazzmenów, kompozytor, pedagog.  Wspólnie zaśpiewają szlagiery lat 20 ubiegłego wieku w interesujących jazzowych aranżacjach Pawła Serafińskiego.
     Miłośników oryginalnej muzyki klezmerskiej ucieszy niezwykły koncert w wykonaniu Yankel Band i Roberta Stefańskiego. Połączenie skrzypiec, klarnetu, gitary klasycznej i gitary basowej stworzy niezwykle ciekawe współbrzmienia i klimat doskonale oddający charakter żydowskiej muzyki, początkowo związanej z obrzędami religijnymi, która z czasem zagościła na podwórkach, w tancbudach i kabaretach przedwojennej Łodzi ,stając się popularną muzyką rozrywkową.