VII Rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę” za nami. W tym roku rajd zorganizowany był jako dwudniowa gra terenowa na 100-lecie województwa łódzkiego. Wzięło w nim udział pięćdziesiąt kolorowo przebranych pań z całego województwa łódzkiego. W dwa dni pokonały one ponad 250-kilometrową trasę i poznały atrakcje turystyczne północnej części regionu. Uczestniczki miały niepowtarzalną okazję odwiedzić remontowaną właśnie, letnią rezydencję Heinzlów w Łagiewnikach, niezwykłą Galerię Staroci Zbigniewa Stania w Lipcach Reymontowskich, jedyne w swoim rodzaju Muzeum Motoryzacji Motonostalgia w Nieborowie czy 200-letni Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Zadania rajdowe realizowały również w ogrodach wspaniałej rezydencji magnackiej w Nieborowie, w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach czy nad niezwykłą rzeką Rawką. Szalały na byku, jeździły drezyną w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rogowie, biegały w płetwach, sprawdzały, jak działa 60-letnia pralka Frania, poznawały historię naszego regionu, zdobywały fragmenty mapy województwa łódzkiego, aby potem złożyć ją w całość. Panie biorące udział w rajdzie wyruszyły też kolejką wąskotorową w sentymentalną podróż w nieznane i w przepięknych okolicznościach przyrody w Jeżowie jadły obiad. A wieczorem szalały w Stacji Nieborów z Markiem Krześlakiem.
Było kolorowo, wesoło, wypoczynkowo, fantastycznie. Po raz kolejny uczestniczki przekonały się, że nie trzeba daleko jechać, by zobaczyć urokliwe miejsca.
Organizatorem rajdu jest Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego. W tym roku został on dofinansowany z budżetu województwa łódzkiego.