06.11.2015 ( piątek) godz.18.30

sala widowiskowa MDK w Aleksandrowie Łódzkim ul. 1 Maja 17/19

„Flirtując z Bachem” – koncert Leny Ledoff i przyjaciół:

Adam Rymarz – wokal jazzowy
Lena Ledoff – piano
Bartosz Stępień – kontrabas
Przemysław Kuczyński – perkusja

wejściówka 10 zł

W programie utwory Jana Sebastiana Bacha w jazzowej aranżacji. Muzycy proponują widzowi rodzaj subtelnej gry, w której skomplikowany i powściągliwy styl muzyki barokowej łączy się z jazzową energią i swobodą improwizacji. Solista Adam Rymarz w interpretacji utworów wielkiego niemieckiego kompozytora posługuje się nietypowym dla tej muzyki brzmieniem i techniką swojego ciepłego jazzowego głosu, muzycy pod przywództwem pianistki Leny Ledoff odważnie zestawiają bachowskie tematy ze współczesnym brzmieniem tria jazzowego. Uczta nie tylko dla koneserów!

Lena Ledoff-pianistka i kompozytorka. Urodziła się w St. Petersburgu w Rosji. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. Od 1994 mieszka w Polsce. Całkowicie poświęciła się komponowaniu i graniu jazzu.W 2000 r. założyła zespół „Lena Ledoff Trio”

Adam Rymarz- absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach ( specjalność wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie ( chóralistyka i edukacja muzyczna). Wykonuje przeboje największych wokalistów muzyki rozrywkowej, pieśni gospel, arcydzieła muzyki klasycznej w nowych jazzowych aranżacjach. Wokalista obdarzony niezwykle ciepłą barwą głosu.

Koncert z cyklu „Jesień pełna muzyki” organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego i Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego przy wsparciu ŁDK w ramach „współorganizacji projektów kulturalnych województwa łódzkiego 2015” oraz Gminy Aleksandrów Łódzki, pod patronatem Burmistrza Jacka Lipińskiego. 

zdjęcia Jerzega Dziedziczaka udostepnili nam artyści do wykorzystania przez media.