Miłość ci wszystko wybaczy” – koncert Renaty Banackiej-Walczak
Spotkanie z piosenką międzywojenną
12.07.2020 r. godz.16.00
Ogród Biblioteki Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
Koncert odbędzie się niezależnie od pogody. Zabierzcie zatem parasole, peleryny, kalosze…Pogoda nie może nam popsuć dobrej zabawy!
Na kolejnym koncercie Muzycznego Lata w Ogrodzie gościć będziemy znakomitą artystkę, aleksandrowiankę Renatę Banacką-Walczak absolwentkę Akademii Muzycznej w Łodzi, dyrygentkę chórów, nauczycielkę wokalu w ŁDK i MDK.
Renata przygotowała koncert poświęcony największym polskim artystom 20-lecia międzywojennego. W repertuarze znajdziemy piosenki Hanki Ordonówny takie jak „Miłość Ci wszystko wybaczy” czy „Miasteczko znam w Barcelonie”, a także nieśmiertelny hit tamtych czasów „Święty Antoni”. W programie koncertu odnajdziemy też przeboje śpiewane przez Eugeniusza Bodo, Lodę Halamę i Zulę Pogorzelską. W większości będą to utwory kabaretowe tamtych czasów, które do dziś cenione są za kunszt kompozytorski i wykonawczy. Śpiewać i snuć opowieści o złotych latach 20-tych będzie Renata Banacka-Walczak przy akompaniamencie Ireneusza Walczaka – gitara elektryczna i basowa oraz Michała Makulskiego – fortepian.

W związku z tym, że koncert organizujemy w czasie epidemii pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub zachowaniu 2-metrowej odległości miedzy sobą w trakcie uczestnictwa w imprezie.
Koncerty organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu Gminy Aleksandrów Łódzki , Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim oraz Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie.