„Poczuj teatr”  pod takim hasłem przebiegać będzie w Aleksandrowie Łódzkim, już piąty raz , Święto Teatru, wpisujące się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Obchody organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego.Celem przedsięwzięcia jest rozwinięcie zainteresowań mieszkańców naszej gminy teatrem, rozbudzenie potrzeby obcowania ze sztuką teatralną, integracja środowiska osób poszukujących interesujących sposobów spędzanie wolnego czasu.

 „Novecento” – monodram Mateusza Olszewskiego Pierwszy spektakl projektu „Poczuj teatr” już w najbliższą sobotę 5 marca 2016 o godz.18.00w Sali „Klimaty” w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Warszawska 28. Wejściówka 10 zł

„Novecento”–  to autorski monodram Mateusza Olszewskiego za który młody aktor otrzymał wiele nagród: Grand Prix Festiwalu Teatralnego „WrzAWA”, Nagroda Bogusława Kierca i Lecha Śliwonika na  41. Wrocławskich Spotkaniach Teatralnych Jednego Aktora ,  Nagroda Indywidualna Jury na  Warmińskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora „Solo”. W spektaklu Mateusz Olszewski prezentuje pełną ekspresji grę aktorską, cudowną jazzowa muzykę, odpowiednią  grę świateł, minimalistyczną scenografię oraz wiele zaskakujących teatralnych rozwiązań.

„Novecento” – to zaadoptowana przez Mateusza Olszewskiego i Marcina Brzozowskiego powieść noblisty Alessandro Baricco Wspaniała historia  genialnego pianisty – samouka Novecento, przywoływana przez najbliższego przyjaciela – muzyka z okrętowego zespołu. W przestrzeni ograniczonej burtami statku jest  miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. A wszystko to w klimacie jazzu lat dwudziestych XX wieku i transatlantyku pływającego między Ameryką i Europą. Novecento nigdy nie zszedł ze statku na którym się urodził. Przez dwadzieścia siedem lat nie postawił nogi na lądzie. To bohater niezwykły, którego talent muzyczny jest prawie magiczny.

Mateusz Olszewski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, aktor. Zagrał rolę muzyka w „Hotelu Savoy”. Gra w łódzkich teatrach – Teatrze Powszechnym, Teatrze Logos, Teatrze Nowym i Teatrze Szwalnia. Studiuje też na wydziale reżyserii  Warszawskiej Akademii Teatralnej, prowadzi warsztaty teatralne w Szkole Aktorskiej Machulskich. Gry na saksofonie uczył się w państwowych szkołach muzycznych I i II stopnia.