29.03.2019 godz.19.00 (piątek)„Novecento” spektakl Mateusza Olszewskiego (na podstawie sztuki Alessandro Baricco). Sala DDzP „Wrzos” w Aleksandrowie Łódzkim ul. Warszawska 10

Ostatnie wydarzenie teatralne „Poczuj teatr”
„Novecento nigdy nie zszedł ze statku, na tym statku się urodził i tu został. Przez dwadzieścia siedem lat nie postawił nogi na lądzie(…) Mówili też, że gra jakąś nieistniejącą muzykę…”
Wspaniała opowieść włoskiego pisarza Alessandro Baricco, o genialnym pianiście-samouku, przywoływana przez najbliższego przyjaciela – muzyka z okrętowego bandu. W przestrzeni ograniczonej burtami statku znajdzie się miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. Odsłania się świat bohatera niezwykłego, którego talent muzyczny jest prawie magiczny. Co się jednak dzieje, gdy życie stawia przed nim swoje twarde wymagania? Czy podejmie on próbę zanurzenia się czy dalej będzie pływał po powierzchni, zarówno oceanu, jak i życia?
Serdecznie zapraszamy na monodram Mateusza Olszewskiego. Artysta jest absolwentem PWSFTvIT w Łodzi oraz reżyserii na Akademii Teatralnej.
Świetnie zagrany przez Mateusza Olszewskiego spektakl był wielokrotnie nagradzany (10 nagród na 8 festiwalach). W grze aktora urzeka umiejętność stwarzania klimatu, który jednoczy go z widzami. Wtedy nawet prosta historia (w tym przypadku świetnie skomponowana, bo zaskakująca zmianą tonacji i zakończeniem) zyskuje głębie i prawdę.
Mateusz Olszewski szybko „kupuje” widzów – swobodnie prowadzoną narracją, świetnie granymi na saksofonie standardami jazzowymi.
wejściówki 10 zł