30.08.2020 godz.16.00
Ogród Biblioteki, Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
Koncert odbędzie się niezależnie od pogody. Zabierzcie zatem parasole, peleryny, kalosze…Pogoda nie może nam popsuć dobrej zabawy!
Ostatnie muzyczne spotkania w ogrodzie dedykujemy miłośnikom lekkiej muzy. Bohaterką koncertu będzie”Księżniczka Czardasza” Kalmana. Publiczność zostanie oczarowana przez najsłynniejsze arie z operetki: duet Edwina i Sylwii „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” czy duet Boniego i Feriego „Artystki, artystki z varietes”, oraz duet Edwina i Sylwii „W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie”. Usłyszymy też piosenki rewiowe oraz arie i innych znanych operetek.Będzie dużo humoru, lekkości, dobrej rozrywki. Na ucztę muzyczną zaproszą wybitni śpiewacy operowi Katarzyna Zając-Caban i Karol Lizak. Artystom towarzyszyć będzie Jedyne Takie Trio w składzie:
Katarzyna Moryś-Pałuba – fortepian, Robert Stefański- klarnet, Kacper Pałuba – skrzypce.
Jedyne Takie Trio to zespół kameralny, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Katarzyny Moryś-Pałuby. Grają w nim profesjonalni muzycy z wyższym wykształceniem, nauczyciele akademiccy, filharmonicy. Prezentują muzykę klasyczną i rozrywkową. Promują tradycyjne melodie ludności żydowskiej.
W związku z tym, że koncert organizujemy w czasie epidemii pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub zachowaniu 2-metrowej odległości miedzy sobą w trakcie uczestnictwa w imprezie.
Koncerty organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Aleksandrów Łódzki , przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim oraz dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie.
zdjecie z archiwum Partnerstwa