„Orientalne nuty” – koncert zespołu The Lucyan Group
Orient na jazzowo
09.08.2020 r.
Ogród Biblioteki, Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
Koncert odbędzie się niezależnie od pogody. Zabierzcie zatem parasole, peleryny, kalosze…Pogoda nie może nam popsuć dobrej zabawy!
Zespół „The Lucyan Group” zaprezentuje kompozycje lidera – Lucjana Wesołowskiego oparte na motywach orientalnych oraz oryginalne utwory indyjskie (mantry). Większość repertuaru to utwory żywe, dynamiczne, ale będzie też kilka utworów spokojniejszych, skłaniających do refleksji. Członkowie zespołu to znakomici muzycy, mający na koncie współpracę z grupą „Blue Cafe’ ” (perkusista Piotr Kolasa) czy ze Zbigniewem Wodeckim (basista Przemysław Kowalski). Lider zespołu ma na koncie 27 płyt ze swoją muzyką, wydanych w różnych krajach, a nagranych m.in. z muzykami z Indii czy Maroka. Występujący gościnnie skrzypek Piotr Przybył jest znany m.in. z zespołu „Yankel Band”.
W związku z tym, że koncert organizujemy w czasie epidemii pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub zachowaniu 2-metrowej odległości miedzy sobą w trakcie uczestnictwa w imprezie.
Koncerty organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Aleksandrów Łódzki , przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim oraz dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie.
zdjecie z archiwum artysty