Spektakle odwołane, odbędą się prawdopodobnie we wrześniu lub w innym możliwym terminie. Wejściówki zachowują swoją ważność.

Kalendarium wydarzeń teatralnych:
Wszystkie spektakle odbędą się w sali widowiskowej MDK w Aleksandrowie Łódzkim, ul. 1 Maja 17/19, (wejściówki po 10 zł do kupienia w bibliotece, pl. Kościuszki 12)
07.03.2020 (sobota) monodram „O co biega kobietom” scenariusz i reżyseria Mateusz Olszewski występuje Angelika Olszewska, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie
To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą. Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Na naszej – sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.
„O co biega kobietom” to monodram o długości 10 kilometrów. Dla kogo ten dystans jest modlitwą, sposobem na podryw, a dla kogo – atakiem szarańczy?
15.03.2020 (niedziela) „Kochankowie dnia” piosenka aktorska, Anna Paszkowska
Anna Paszkowska, artystka związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgierzu.
Wieloletnia aktorka Teatru „Orfa” i chórzystka zgierskiej „Lutni” będzie śpiewała piosenki francuskie z tekstami Wojciecha Młynarskiego z repertuaru Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, piosenki Agnieszki Osieckiej, filmowe; a także Ewy Demarczyk czy Bułata Okudżawy. Artystce akompaniował będzie Jan Mucha, z którym tworzą recitale piosenek z różnych półek muzycznych. Jednak Anna Paszkowska najlepiej czuje się w piosence aktorskiej, w której rewelacyjnie łączy dwie pasje. W jej wykonaniu każda piosenka staje się krótką etiudą teatralną.
21.03.2020 (sobota) „Wiosna ach to ty” spektakl muzyczny Łódzkiego Teatru Piosenki
Muzyczne wspomnienia o Marku Grechucie.
Marek Grechuta z zawodu był architektem i malarzem, ale los sprawił, że najpiękniejsze konstrukcje tworzył nie z kamienia i stali, lecz z dźwięków zaś najpiękniejsze obrazy malował nie pędzlem, lecz piórem. Jego muzyka upiększa rzeczywistość, a teksty na zawsze wpisały się w krajobraz polskiej kultury, zdobiąc i wzbogacając jej oblicze. Jego poetyckie piosenki takie jak „Nie dokazuj”, „Mandaryni i pomarańcze”, „Dni, których nie znamy”, „Świecie nasz” czy będąca swoistego rodzaju hymnem na cześć cudu odradzającej się przyrody piosenka „Wiosna, ach to ty!”, której tekst budzi prawdziwą iskrę nadziei i przebudzenie, to najpiękniejsze pałace sztuki i ogrody wrażliwości, jakie mógł dla nas stworzyć architekt ludzkich dusz – Marek Grechuta.
28.03.2020 (sobota) „Sex w Toskanii” spektakl dla widzów dorosłych występują: Bożena Krawczyńska i Tomasz Grzegorzewski.
Sex w Toskanii – komedia to czy dramat? Joanna i Ryszard to małżeństwo z 30. letnim stażem. Kobieta od dłuższego czasu czuje, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, czuje się samotna i opuszczona. Mąż tkwi w świecie pracy i TV. Zdaje się, nie dostrzega wkradającej się w ich związek nudy i stagnacji. Czy kochająca żona da radę wyrwać męża ze szponów monotonii i rutyny? Czy ich związek ma jeszcze szansę na szalone uniesienia i spontaniczne pomysły, których nie brakowało w czasach młodości?
W barwnej i zabawnej historii naszych bohaterów kryje się lekcja i przestroga zarazem. A może recepta na szczęśliwy związek?