Fundacja Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego kolejny raz zaprasza mieszkańców gminy Aleksandrów Łódzki na wydarzenia teatralne, które odbędą się pod wspólnym tytułem „Poczuj teatr”. Będą się one odbywały w marcu 2019 r., w związku z przypadającym w tym miesiącu Międzynarodowym Dniem Teatru. Służą między innymi przybliżeniu tematyki teatralnej społeczności Aleksandrowa, rozbudzeniu zainteresowania teatrem jako zjawiskiem kulturalnym i społecznym.
„Poczuj teatr”, który na stałe wpisał się w krajobraz naszego miasta. Teatralne imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dostarczając im wzruszeń, rozrywki i wiedzy. Do tej pory w wydarzeniach wzięło udział ponad 3500 osób. Jest to zawsze wyjątkowa okazja do spotkania z artystami znanymi z ekranów telewizyjnych i kinowych, do odkrywania własnych możliwości artystycznych,a także do obcowania z wysoką kulturą bez wyjeżdżania z Aleksandrowa Łódzkiego.

Kalendarium wydarzeń:

10.03.2019 godz.11.00 (niedziela) Improwizacja teatralna – bezpłatne warsztaty. Prowadzenie Konrad Michalak. Sala DDzP „Wrzos” w Aleksandrowie Łódzkim ul. Warszawska 10. Obowiązują zapisy tel. 609 190 211

15.03.2019 godz.19.00 (piątek) „Starość jest piękna” spektakl Kingi Zajdel-Karasińskiej w wykonaniu Aktorów Czytania Performatywnego i Teatru Wewnętrzna Emigracja (na podstawie prozy Esther Vilar).
Sala budynku pasywnego Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 2 (wejściówki 10 zł)

24.03.2019 godz.16.00 (niedziela) „Igły i szpilki czyli nasza mała wojna” spektakl teatru Spektrum (na podstawie „Związku otwartego” Dario Fo). Reżyseria Jerzy Czapliński. Wystąpią: Bożena Krawczyńska i Tomasz Grzegorzewski
sala widowiskowa OSP, Aleksandrów Łódzki,
ul. 11 Listopada 9 (wejście od zaplecza budynku)

29.03.2019 godz.19.00 (piątek) „Novecento” spektakl Mateusza Olszewskiego (na podstawie sztuki Alessandro Baricco). Sala DDzP „Wrzos” w Aleksandrowie Łódzkim ul. Warszawska 10 (wejściówki 10 zł)