„Retroklimaty” – koncert Karoliny Kurczewskiej
Nostalgiczna wycieczka do krainy młodości
23.08.2020 r. godz.16.00
Ogród Biblioteki Aleksandrów Łódzki, pl. Kościuszki 12
Koncert odbędzie się niezależnie od pogody. Zabierzcie zatem parasole, peleryny, kalosze…Pogoda nie może nam popsuć dobrej zabawy!
Retroklimaty to koncert w którym wykonane  zostaną przeboje z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Będą to utwory do znanych („Wariatka tańczy”, „Dobranoc panowie” ) i mniej znanych tekstów Agnieszki Osieckiej, Magdy Czapińskiej („Pogoda ducha”),  Bogdana Olewicza („Tylko mnie poproś do tańca”) oraz utwory własne. W większości będą to piosenki o relacjach damsko-męskich, czasem przedstawione w sposób nostalgiczny, a czasem kabaretowy.
Przygotowany repertuar wykona Karolina Kurczewska – uczestniczka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, laureatka zgierskiej Stachuriady, członek Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu przy akompaniamencie Moniki Wieczorek –instrumentalistki, kompozytorki i pedagoga muzyki.
W związku z tym, że koncert organizujemy w czasie epidemii pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub zachowaniu 2-metrowej odległości miedzy sobą w trakcie uczestnictwa w imprezie.
Koncerty organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Aleksandrów Łódzki , przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim oraz dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie.