15 czerwca 2019 r. wystartuje VII rajd samochodowy „Bóg zesłał babę”, impreza turystyczno-krajoznawcza dla kobiet w każdym wieku.

Ideą tego wydarzenia jest rozwijanie turystyki i wiedzy o stuletniej historii Województwa Łódzkiego oraz promocja naszego regionu jako obszaru, który warto poznawać. Rajd organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym Województwa Łódzkiego. Będzie przebiegał jako dwudniowa gra terenowa na 100-lecie Województwa Łódzkiego.

Impreza połączy w sobie rywalizację sportową z edukacją. Uczestniczki wykonując zadania, a jednocześnie poznając atrakcje i ciekawe miejsca regionu, będą zdobywały elementy mapy Województwa oraz ciekawostki dotyczące jego 100- letniej historii. Posłużą one do ostatecznego złożenia mapy i pomogą w rozwiązaniu testu wiedzy o historii Łódzkiego.

Załogi pojadą zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego, pokonają 270-kilometrową trasę biegnącą przez najciekawsze zakątki regionu łódzkiego, a do końcowej klasyfikacji nie będzie brany pod uwagę czas przejazdu.