Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zaprasza na pierwsze wydarzenia akcji „Poczuj teatr”
Bezpłatne warsztaty: informacje i zapisy tel. 609 190 211
01.03.2020 (niedziela) „Poczytanki, śpiewanki” na warsztatach prowadzonych przez dr hab. Agnieszkę Greinert, wykładowcę z Łódzkiej Filmówki, aktorkę i wokalistkę nauczycie się tak czytać bajki, aby dzieci słuchały Was z zapartym tchem, zrelaksujecie  przy misach tybetańskich.
08.03.2020 (niedziela) „Zanim wyjdziesz na scenę…” Nie ważne jaka to scena czy teatralna, czy scena życia zawsze warto nauczyć się wykreować swój wizerunek artystycznie i fantazyjnie zawiązując zwykłą apaszkę, chustę czy gawroszkę. Takich umiejętności będzie uczyła na bezpłatnych warsztatach  Marianna Bednarek
Spektakl „O co biega kobietom” Angelika Olszewska
sala widowiskowa MDK Aleksandrów Łódzki, ul. 1 Maja 17/19
Wejściówki po 10 zł do kupienia w Bibliotece (A.Ł pl. Kościuszki 12)
07.03.2020 (sobota)monodram  „O co biega kobietom” scenariusz i reżyseria Mateusz Olszewski występuje Angelika Olszewska, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie.
To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą. Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Na naszej – sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.
„O co biega kobietom” to monodram o długości 10 kilometrów. Dla kogo ten dystans jest modlitwą, sposobem na podryw, a dla kogo – atakiem szarańczy?