Marzec w Aleksandrowie Łódzkim upływa pod znakiem teatru. Projekt „Poczuj teatr” zainaugurowały warsztaty z kostiumu teatralnego, które prowadziła dr Izabela Stronias z Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Odbyły się 7 marca 2017 r. w Pracowni Kostiumu Scenicznego na terenie uczelni.
Uczestniczki warsztatów ( koło plastyczne UTW) jechały do Akademii z myślą, że pod okiem profesorki zrobią na warsztatach piękne kapelusze, w których wrócą do domu, a wyczarowały niezwykłe, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki. Nie było lekko. Pani profesor uczyła kreatywnego myślenia i patrzenia na sztukę, wyzwoliła w dziewczynach olbrzymie pokłady wyobraźni . Jak wspominają było to dla nich niezwykłe przeżycie i fantastyczne doświadczenie. Efekty działań artystycznych będzie można podziwiać na kolejnych wydarzeniach Poczuj teatr.

Dziękujemy Urzędowi Gminy Aleksandrów Łódzki za udostępnienie gminnego samochodu który zapewnił transport uczestniczek warsztatów. Dzięki temu dzieła sztuki nie uległy zniszczeniu.