Wielka Orkiestra AGD 25.11.2018 (niedziela) godz.10.00-13.00
DDzP „Wrzos” Aleksandrów Łódzki, ul. Warszawska 10
obowiązują zapisy tel. 609 190 211

Zapraszamy na niezwykłe, nietypowe i bardzo twórcze warsztaty gry na sprzętach gospodarstwa domowego. Poprowadzi Suavas Lewy – łódzki kompozytor, gitarzysta, układacz dźwięków, edukator, muzykoterapeuta.
Doświadczony samouk, różno-instrumentalista, wykorzystujący wszelkie dostępne instrumenty, przedmioty i obiekty dźwiękowe. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku Muzykoterapia. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków.
Realizuje spontaniczne projekty muzyczne solowo i w kooperacji z działaczami
wszelkich sztuk (muzykami, tancerzami, performerami) Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich.

Warsztaty skierowane do każdego, kto ma ochotę sprawdzić jak zabrzmieć może kwartet na patelnię, tarkę, mikser i durszlak lub na inny wieloosobowy skład wykorzystujący sprzęt kuchenny i AGD. Podczas trwania warsztatów będziemy poszukiwać ciekawych brzmień i odwrócimy pierwotne zastosowanie sprzętów, które na co dzień spotykamy w kuchni i naszym domu.
Przed przyjściem proszę wyselekcjonować pod względem brzmienia i technik wykonawczych dowolną ilość przedmiotów i sprzętów AGD. W trakcie wspólnej pracy prowadzący pokaże szerokie zastosowanie tego typu „instrumentów”, zainspiruje i ośmieli uczestników do zabawy i eksperymentowania. Istotną ideą jest także wspólne muzykowania które nastąpi w finale podczas której, wykonamy przygotowaną wspólnie spontaniczno-improwizowaną kompozycję.

Wydarzenia „Jesieni pełnej muzyki” organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym Gminy Aleksadrów Łódzki.