Najbliższe koncerty w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Aleksandowie 

  • Czwartek, 19.11.2015 godz.18.30 „Wirtuozi skrzypiec z różnych epok” koncert rodzeństwa Anny i Tymoteusza Pietrzaków w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej

miejsce: kościół parafialny pw. Św. Archaniołów Aleksandrów ul. Wojska Polskiego 3

Anna i Tymoteusz Pietrzak to muzyczne rodzeństwo z Aleksandrowa Łódzkiego. Tymek kształci sie w szkole muzycznej II stopnia. Ania jest studentką II roku Akademii Muzycznej w Łodzi.

Na skrzypcach grają od dziecka.To jest ich pasja, miłość – sposób na życie. Cały czas poza nauką szlifują umiejętności na kursach doszkalajacych, zwykle w czasie wakacji. Muzyka towarzyszy im bez przerwy przez cały rok. Biorą udział w koncertach organizowanych w naszym mieście, uświetniają swoją grą wernisaże i inne kulturalne imprezy, są zapraszani na uroczystości ślubne. Występowali w Filharmonii Łódzkiej, Teatrze Wielkim w Łodzi, kościołach i wielu innych zacnych miejscach.Zdarzyło im sie nie raz grać, z dużym powodzeniem, na ulicy w jakiejś nadmorskiej miejscowości.

  • Niedziela, 22 listopada 2015, godz. 16.30 – „Cecyliana”- koncert poświęcony

Św. Cecylii, patronce chórzystów, muzyków, zespołów wokalno-muzycznych i organistów. Wystąpią: wiolonczelista Krzysztof Łatwiński, kwintet smyczkowy Opus44, organista Wojciech Walczak, chór Akademicki Społecznej Akademii Nauk i chór „Lutnia” z Aleksandrowa. Przygotowanie i prowadzenie koncertu Renata Banacka-Walczak.

Koncert, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, odbędzie się w kościele parafialnym pw. Św. Archaniołów Rafała iMichała

Aleksandrów Ł. ul. Wojska Polskiego 3