Parafia „Archaniołów” oraz Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zapraszają w najbliższą niedzielę 8 listopada 2015 o godz. 16.30 na Zaduszki bluesowe z zespołem Amol Blues, które odbędą się w kościele parafialnym pw. Św. Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim (ul. Wojska Polskiego 3).

Zaduszkowy koncert będzie dedykowany nieżyjącym polskim twórcom, muzykom, artystom i ludziom kultury.

Zagrają muzycy tworzący zespół bluesowy Aleksandrowa Łódzkiego „Amol Blues”

W składzie:
Adam Mysiała – gitara
Tomasz Szewczyk – gitara
Krzysztof Romanowicz – bas
Tomasz Konrad – klawisze
Sławomir Smolarek – perkusja
Gościnnie wystąpi Klaudia Szewczyk i Piotr Rajewski

Zespół przypomni stare hity bluesowe oraz zaprezentuje nowe utwory. Będzie to niezwykły wieczór wspomnień muzycznych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

Amol Blues:

Parę dobrych lat temu wszystkie sobotnie wieczory spędzali grając bluesa w różnych ciekawych miejscach. Sytuacja finansowa zmusiła ich do zawieszenia działalności artystycznej. Rozstali się aby w innych zespołach grać na weselach, przyjęciach, bankietach, uroczystościach rodzinnych.Dziś, po wielu latach, wznowili znajomość, aby znów cieszyć się dawnymi i znanymi dźwiękami. Teraz jest to dla nich sposób na spędzanie wolnego czasu, odskocznia od codzienności. Pomimo upływu czasu, zmian w życiu osobistym dawny klimat bluesowy, został w nich do dnia dzisiejszego i chodź starsi wiekiem, pozostali młodzi duchem. Blues jest dla nich fundamentem muzyki rozrywkowej i chcieliby aby taka muzyka trafiła do wielu osób, zarówno starszych jak i młodszych. Bardzo zależy im na zarażeniu młodego pokolenia miłością do bluesa. Muzyka ma różnorodny wydźwięk i barwy, ale warto pamiętać, że źródłem każdego typu muzyki jest właśnie blues.
Koncertem Parafia zainauguruje trwające dwa tygodnie Dni Kultury chrześcijańskiej.

 Najbliższe wydarzenia Dni :

  1. Poniedziałek, 9 listopada 2015, godz. 18.30 – „Szczęść Boże” – koncert artystów z Ukrainy: Iriny Kotlickiej  – sopran, Waldemara Stepuka – akompaniament. Zaprezentują min. utwory: F Szuberta – „Ave Maria”, E. L. Uebbera – „Pie Jesu”C, Franka – „Panis Angelikus” Sen – Pre. – „Koncert na głos”.
  2. Wtorek, 10 listopada 2015, godz. 18.30 – „Nawrócona wiedźma” – spotkanie z Patrycją Hurlak, aktorką znaną m. in. z serialu „Klan” oraz autorką książki „Nawrócona wiedźma”, która opowie o czarnej magii, widzeniu demonów i przede wszystkim o swoim nawróceniu.